Anul 2012 pentru parohia Ungheni

Viața parohiei Ianuarie 1, 2013

Bunul Dumnezeu a ajutat parohia noastră în anul 2012, care tocmai s-a încheiat, şi cu sprijinul enoriaşilor, lucrările stabilite iniţial a fi efectuate la Casa Socială au fost realizate.

Având în vedere stadiul avansat de degradare în care se afla vechea clădire, s-a decis cu acordul Consiliului Parohial ridicarea unui nou prăznicar, menit să servească ca spaţiu destinat oficierii parastaselor dar şi a tuturor activităţilor social-filantropice şi pastoral-misionare în parohia noastră.

Clădirea a fost ridicată în totalitate, a fost terminat acoperişul şi a fost ridicată camera destinată centralei termice, de asemenea au fost montate ferestrele şi uşile din pvc.

Mulţumim din suflet tuturor celor care s-au implicat în aceste activităţi, tuturor enoriaşilor care au contribuit cu bani şi cu muncă voluntară la acest proiect!

LA MULŢI BUNI, FRUMOŞI ŞI BINECUVÂNTAŢI ANI!